To może Ciebie zainteresować:
Więź rodzinna jest dobrem osobistym, czy nie jest?
W uchwale z 22 października 2019 r. (I NSNZP 2/19) Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego zakwestionowała utrwalone orzecznictwo innej izby Sądu Najwyższego – Izby Cywilnej. Mamy do czynienia z dwugłosem w ramach jednego, naczelnego organu sądowego w Polsce. W ostatnim czasie nie jest to może rzecz wyjątkowa, jednak, co istotne, rozbieżność orzecznicza…
» przeczytaj całość Więź rodzinna jest dobrem osobistym, czy nie jest?
Tarcza 3.0. – powrót do sądów
Po długim okresie faktycznego przestoju związanego z epidemią koronawirusa prawnicy wracają na sale sądowe. Tarcza 3.0, nazywana przez przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości także tarczą sprawiedliwości, została uchwalona przez parlament 14 maja 2020 r., a już dzień później podpisana przez prezydenta i opublikowana w dzienniku ustaw. (więcej…)
Zakaz zatrudniania pracownika kontrahenta – czy taka klauzula chroni pracodawcę przed podkupieniem pracownika
Coraz częściej w praktyce prawniczej spotykamy się z projektami umów, w których przedsiębiorca wprowadza postanowienie o zakazie zatrudniania jego pracowników przez drugą stronę.
Jak pozwać dewelopera?
W momencie zakupienia od dewelopera lokalu mieszkalnego nabywamy także udział w nieruchomości wspólnej. W najbardziej typowych przypadkach nasze prawo własności, choć zwykle w znikomym ułamku, rozciąga się na takie części budynku, jak ściany zewnętrzne czy dach.
Podczas odbioru lokalu trudno byłoby ustalić, czy budynek ma jakieś poważne wady.